Застій лімфи

Не допускайте застою лімфи: не маючи можливості позбавитися продуктів обміну, організм накопичує їх у міжклітинному просторі. Застій лімфи загрожує не лише набряками, а й збоєм у роботі імунної системи, інтоксикацією та ослабленням організму. Здоровий спосіб життя, збалансоване харчування та рух – найкраща профілактика порушень роботи лімфатичної системи.

Порушення в роботі лімфатичної системи призводять до накопичення лімфи в тканинах та міжтканинному просторі. Застій лімфи не просто косметичний дефект, а серйозна загроза організму.

Набряки на різних частинах тіла з’являються через різні обставини: довга дорога, спекотна погода, зловживання алкоголем або патології нирок можуть викликати застій рідини в організмі.

Найчастіше від застою лімфи страждають на кінцівки: сильно набрякають руки або застоюється рідина в ногах.

Набряклі тканини здавлюють кровоносні судини, порушується харчування органів, з’являється дискомфорт і біль.

Розглянемо анатомо-фізіологічні обґрунтування цієї теорії.

Усі клітини людського організму омиваються лімфою. Лімфа є безбарвною прозорою рідиною, яка якісно збігається за хімічним складом зі складом кров’яної плазми. Кров, що протікає в кровоносних капілярах, не має безпосереднього зіткнення з тканинами тіла; тканини омиваються лімфою.

Кількість лімфатичних судин у тілі значно перевищує чисельність кровоносних судин. На відміну від крові, що вільно рухається судинами, лімфа протікає через особливі скупчення сполучної (лімфатичної) тканини – лімфатичні вузли.

З усього сказаного випливає, що лімфатична система є манівцем для рідкої частини крові, що приводить її в безпосереднє спілкування з тканинами тіла; завдяки цьому тканини отримують все необхідне та звільняються від продуктів обміну та проникли в них ззовні сторонніх частинок та мікробів.

Ви навіть не уявляєте, наскільки ми нічого не знаємо про лімфатичну систему!

Лімфатична система – одна з найскладніших і хитро влаштованих систем людини. Вона насправді дуже важлива – це система виведення отрут з організму, особливо бактеріальних та грибково-паразитарних отрут найпростіших! Практично від цієї системи залежить імунітет людини, а імунітет – це життя!

З лімфатичною системою ми поводимося найнепотрібнішим чином – а з нею потрібно поводитися тільки «на Ви»! (за матеріалами інтернету)

Call Now Button