Важливість здорового харчування (частина 1)

Здорове харчування запобігає нестачі вітамінів та захищає від таких захворювань, як ожиріння, хвороби серця, діабет, рак та інсульт. Сьогодні більшість людей споживають більше насичених жирів, трансжирів, цукрів та натрію, ніж фруктів, овочів та клітковини. Ваш стан здоров’я торкається того, ваше харчування.

Причини почати правильно харчуватися з користю здоров’ю

У повноцінного харчування є багато переваг. Ось тільки 10 із них:

Правильне харчування покращує самопочуття

Неправильне харчування погіршує фізичне та психічне здоров’я, а здорове харчування, навпаки, дозволяє людям бути активнішими. За даними Фонду психічного здоров’я США дві третини людей, які щодня їдять свіжі фрукти та овочі, не мають проблем із психічним здоров’ям. Крім того, нам необхідно споживати корисні жири, складні вуглеводи, вітаміни і мінерали.

Бути нездоровим – дорого.

Краще запобігти хворобі, ніж потім лікувати її і витрачати гроші на ліки – це незаперечна істина. Крім того, збільшуються державні витрати на медицину, оскільки надмірна вага призводить до розвитку багатьох хвороб.

Допомагає підтримувати нормальну вагу.

Дотримання поживної дієти, що включає фрукти, овочі, цільнозернові та молочні продукти, а також білок, допоможе підтримувати здорову масу тіла. Жодна дієта, таблетки для схуднення чи хірургічне втручання не дозволять людям є все, що вони хочуть, і при цьому чекати втрати ваги та покращення здоров’я. Підтримка здорової дієти та фізичні вправи – ось що необхідне для досягнення цих цілей. Якщо здорове харчування змушує вас думати про їжу, яку не можна їсти, можна переорієнтувати свої думки на продукти, які можна їсти. Змініть ваш старий улюблений рецепт так, щоб він став трохи кориснішим. Може вам і не доведеться відмовлятися від улюбленої їжі, а просто знайти здоровий баланс. Додавання різноманітних фруктів та овочів у свій раціон допоможе вам контролювати свою вагу, артеріальний тиск та рівень холестерину.

Підтримує імунну систему.

Наша імунна система – це наш захист від хвороб, але погане харчування – найпоширеніша у всьому світі причина імунодефіциту. Підтримка вашої імунної системи вимагає прийому необхідних вітамінів та мінералів. Збалансована дієта, що включає фрукти, овочі та продукти з низьким вмістом жирів, допоможе підтримувати здорову імунну систему.

Затримує ефекти старіння

Такі продукти, як помідори, ягоди, авокадо, горіхи та риба, містять певні вітаміни та мінерали, які корисні для шкіри. Наприклад, помідори містять вітамін С, який допомагає виробляти колаген, що, у свою чергу, робить нашу шкіру більш пружною та уповільнює передчасне старіння. Ягоди сповнені антиоксидантів та вітамінів, і вживання їх у їжу сприяє регенерації клітин шкіри.

Дієтолог Вікторія Барташ@realvictoriabartash у центрі Камала дасть відповідь на всі ваші запитання та підбере індивідуальний раціон та графік харчування.

Call Now Button