Робота над технікою
Друзі, намагайтеся робити вправи, які ви знаєте!
Акцентуйте увагу на техніці виконання вправ! Це допоможе вам уникнути мікротравм м’язів, надривів сухожиль і розтягування зв’язок, що обмежують вашу фізичну активність.
Якщо відчуваєте неприємні відчуття, біль у м’язах та зв’язках, значить ви робите щось неправильно. Намагайтеся прислухатися до себе – це означає, додатково напружити або змінити кут руху в м’язі, контролюючи при цьому техніку виконання вправи. Не потрібно «обривати» рух чи намагатися зробити швидко за рахунок ривка та швидкості. Тим самим ви перекладатимете навантаження не на ту групу м’язів, яку проробляєте в конкретній вправі. Або навпаки, занадто розслабте м’язи, спазмуючи довколишні прикріплення.
Але, в той же час, біль, неприємний тріск і хрускіт у суглобах допоможе вам швидко переосмислити рух, що виконується, що не обов’язково означає, що все погано.
Існує поняття «м’язової пам’яті», коли підсвідомо, не замислюючись, ви виконуєте якийсь рух. Хороша м’язова пам’ять – це зменшення ризику отримати травму та здатність до швидкого відновлення організму.
М’язова пам’ять – перебудова м’язових клітин, що відбувається під впливом фізичних навантажень. Вчені довели, що м’язові волокна мають власну пам’ять, та її механізм пов’язані з появою у яких нових ядер. Зі збільшенням кількості ядер у клітинах відбувається зростання м’язів.
Ваша м’язова пам’ять допоможе повернутися до тієї форми, досягнутий результат, які були до перерви, і не хвилюватися про втрачені можливості.
Після перерви потрібно буде поступово почати тренуватися, щоб побачити прогрес.
Пам’ятайте, ваші м’язи запам’ятовують техніку виконання вправ!
Ілля Онішко