Йозеф Пілатес та його програма Anytime

Це сталося 5 травня 1929 року, так, саме 5 травня 1929 року Йозеф Пілатес провів перше тренування за своєю програмою Anytime, яку особисто він пілатесом не називав. Ця програма лягла в основу комплексу вправ, який сьогодні ми називаємо пілатес. Сам Йозеф Пілатес називав свій метод контрологією (Contrology). Основою цього комплексу вправ стала координація тіла, розуму та духу.

«Фітнес допомагає отримати здорове тіло і сильний розум, привносить у наше повсякденне життя родзинку та задоволення», – писав Пілатес 1954 року у своїй книзі «Контрологія. Повернення до життя». Спочатку ці вправи, які покращують рівновагу, роблять людину сильнішою, допомагають контролювати рухи та дихання, зміцнюють м’язи, використовувалися самим Йозефом у госпіталі для реабілітації лежачих хворих під час та після Першої світової війни, потім відомими професійними танцюристами, такими як Джордж Баланчин та Марта Ґрех .

То хто ж він Йозеф (Джозеф) Хубертус Пілатес?

Йозеф Пілатес народився у Німеччині у 1883 році. Його батько захоплювався гімнастикою. Він був першим, хто познайомив болючого Йозефа, який страждає на астму, рахіт і ревматизм, з гімнастикою, бодібілдингом, джіу-джитсу та боксом. Йозеф розробив собі унікальний комплекс вправ, і вже у 14 років юнак демонстрував красу свого тіла, позуючи студентам художнього училища. Це був початок системи Пілатеса, яку він удосконалював усе своє життя. Згодом ця система стала просто називатися пілатес.

З часу свого заснування практика пілатес розвивалася, еволюціонувала і вдосконалювалася, але основні принципи, закладені її засновником залишалися колишніми.

Принципи системи Пілатесу:

контроль (рухи мають бути завжди усвідомленими);
центрування (всі рухи пілатесу повинні йти від центру. Зазвичай під таким центром мають на увазі м’язи преса, попереку, стегон та сідниць);
концентрація (повне усвідомлення тіла);
точність (кожен рух має на меті);
безперервність (безперервність рухів, без зупинок, з плавними переходами, що призводить до збільшення витривалості);
дихання (скоординоване дихання та рух, щоб наситити киснем м’язи та зменшити напругу в шиї та плечах);
постава (правильна постава під час виконання вправ пілатесу коригує м’язовий дисбаланс і оптимізує координацію рухів, і навіть є основним правилом безпеки цього);
розслаблення (уміння тренувати одні групи м’язів, не напружуючи та не допомагаючи іншими);
витривалість (з підвищенням точності руху стають більш ефективними, тому для виконання комплексу потрібно менше зусиль);
регулярність (запорука успіху – регулярні тренування. Щоб отримати 100%-ний результат потрібно займатися 3 рази на тиждень, заняття 2 рази на тиждень дають 80% успіху).

Одна година заняття пілатесом запускає механізм спалювання калорій на весь день, що вигідно відрізняє його від інших тренувань, наприклад на велотренажері або біговій доріжці.

Тому не дивно, що багато знаменитостей, таких як Мадонна, Ума Турман, Дженіфер Аністон, Рейчел Вайз, Періс Хілтон, Шарліз Терон і багато інших вважають за краще займатися саме за цією методикою.

На відео нижче ви можете побачити найперше тренування з пілатес 5 травня 1929, в ролі тренера сам Йозеф Пілатес).

 

Call Now Button