Надає енергії
Наше тіло отримує енергію з їжі та рідини, яку ми споживаємо. Основними поживними речовинами, які наш організм використовує для отримання енергії, є вуглеводи, жири та білок. Вуглеводи, такі як цільнозерновий хліб та крохмалисті овочі, найкраще підходять для тривалого збереження енергії, оскільки вони перетравлюються повільніше. Вода необхідна транспортування поживних речовин, зневоднення може викликати нестачу енергії. Дефіцит заліза може викликати втому, дратівливість та занепад сил. Їжа, багата на залізо, включає морепродукти, птицю, горох, а також темно-зелені листові овочі, такі як шпинат. Щоб залізо з цих продуктів краще засвоювалося, добре одночасно приймати продукти багаті на вітамін С, такі як броколі, ківі, перець, листова зелень і помідори.
Знижує ризик хронічних захворювань.
Дослідження показують, що хронічні захворювання, такі як, наприклад, діабет 2 типу, «помолодшали» внаслідок нездорового харчування та збільшення ваги. А ця хвороба є основною причиною розвитку ниркової недостатності, сліпоти та ампутації нижніх кінцівок. Дієтичні звички зазвичай формуються у дитинстві та зберігаються у дорослому житті, тому дуже важливо навчити дітей правилам здорового харчування.
Здорове харчування позитивно впливає на ваш настрій
Дієти з низьким вмістом вуглеводів посилюють почуття напруги, тоді як дієти з високим вмістом вуглеводів піднімають настрій. Дієта, багата на білок, помірно вуглеводна і низькожирова, позитивно впливає на настрій, оскільки залишає достатній запас заліза, омега-3 жирних кислот і заліза. Існує і зворотний зв’язок: наш настрій також впливає на вибір їжі. Перебуваючи в депресії, ми з більшою ймовірністю виберемо хвору їжу. Щасливі люди з більшою ймовірністю виберуть здоровішу їжу, ніж нещасні.
Підвищує концентрацію уваги
Їжа впливає на нашу здатність мислити та концентрувати увагу. Коли в організмі мало глюкози, мозок не отримує енергії, необхідної для збереження концентрації. Дієти з високим вмістом жиру та холестерину можуть серйозно пошкодити мозок, провокуючи утворення бляшок у судинах головного мозку, ушкоджуючи тканини мозку та викликаючи інсульти. Вживання фруктів та овочів протягом дня допомагає зберігати розум здоровим та активним.
Здорове харчування може продовжити ваше життя
Ваше тіло потребує їжі, щоб вижити, але процес розщеплення поживних речовин, що називається метаболізмом, викликає стрес в організмі стрес. Ще більший стрес викликає переїдання, що може призвести до скорочення тривалості життя. Як показують останні наукові дослідження, ожиріння потенційно може призвести до зниження тривалості життя. Дієта, багата на поживні речовини і не містить оброблених харчових продуктів, допомагає збільшити тривалість життя.
Дієтолог Вікторія Барташ у центрі Камала дасть відповідь на всі ваші запитання та підбере індивідуальний раціон та графік харчування.